zabytkowa hala targowa w Gdańsk- miejsce warte zobaczenia.

Gdańsk to jedno z najciekawszych polskich miast. Miasto, które przyciąga turystów z różnych części Europy i świata. Turyści wybierający się w podróż do Gdańska opracowują szczegółowy plan wizyty, aby nie zapomnieć o niczym. Dodatkowo organizują dla siebie odpowiedni środek lokomocji, albowiem podróżowanie środkami komunikacji miejskiej nie jest zbyt komfortowe. Na szczęście mają w czym wybierać, albowiem na terenie Gdańska działają rzetelne, profesjonalne firmy zajmujące się wypożyczaniem aut. To, dzięki nim planowanie długiego zwiedzania jest możliwe.

Planowanie zwiedzania zaczynamy zazwyczaj od Westerplatte, druga pozycja to molo, a na trzecim miejscu jest zabytkowa hala targowa. O ile o dwóch pierwszych kwestiach wiemy sporo, o tyle ostatnia owiana jest pewną dozą tajemniczości.

Zabytkowa hala targowa mieście się w Głównym mieście w Gdańsku tuż przy Podwalu staromiejskim. Jej początki sięgają XIX wieku. Hala powstała na miejscu kościoła dominikańskiego, który został zniszczony w czasie wojny rosyjsko- pruskiej. Przez wiele lata plac nie był zagospodarowany, wykorzystywano go jako plac na musztrę czy targowisko.

W drugiej połowie XIX wieku zdecydowano się jednak na zbudowanie eleganckiej hali targowej. Obecnie we wnętrzu tej historycznej hali targowej znajdują się różne obiekty handlowe. Co ciekawe, w czasie ostatniej konserwacji odkryto pozostałości kościoła dominikanów, pozostałości, które zostały w odpowiedni sposób wyeksponowane, przypominając w ten sposób historię danej powierzchni.

Historyczna hala Targowa zachwyca swoimi gabarytami, wnętrzem i historią. Nic, więc dziwnego, że turyści odwiedzający Gdańsk, kierują tutaj pierwsze kroki.